Hüseyin TÜRK

Hüseyin TÜRK  web sitesi tasarımcısı - İnternet Reklam Uzmanı1977 yılında Sivas - Merkezde doğdum, ilkokul ortaokul ve lise eğitimlerimi İzmir - Karabağlar'da tamamladım. Gazi Üniversite Teknik Eğitim Fakültesi Metalürji anabilim dalı Model dalından 1999'da mezun oldum.

Önce İstanbul Ümraniye Endüstri Meslek lisesinde Bilgisayar Destekli Endüstriyel Modelleme öğretmeni olarak göreve başladım, şuan İzmir Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde çalışmalarımı sürdürmekteyim.

1992 yılında 64 kb hafızalı Amstrad CPC 464 bilgisayar ile yeşil beyaz bir monitörde Basic kodlama dili ile bilgisayara ilk adımı atmış oldum. Çok iyi seviyede basic kodlamalarından sonra windows 95 ile üniversite yıllarında tanıştım. Uzun bir süre lan bağlantılarla çok düşük hızlarda internet sitelerinde mini sörfler yapmaya da yine bu yıllarda başladım. Autocad çizim programları, mini fotoğraf düzenleme ve ileri seviye MS Excel çalışmaları da bu yıllarda oldu. En çok da yöneticiliğini yaptığım apartman için kullandığım, vergi beyannamesi doldurduğum makrolardan oluşan Excel programları kendi ihtiyacıma yönelik çalışmalar şeklinde ilerledi.

Edindiğim geniş çevre sayesinde benden program yazılım ve bilgisayar tamiri konusunda gelen taleplere cevap vermek adına 2005 yılında ilk web sitem olan www.makinemodel.com u hayata geçirdim. Ve bu siteyi o yıldan günümüze kadar hiç güncellemedim :)

Ardından önce amatör, sonrasında profesyonelce flash animasyonlar yaparak bir nevi Adob ile tanışmış oldum. Okuduğum yaklaşık 940 sayfalık HTML kitabından sonra web düğümlerini daha iyi çözmeye başladım. Flash ile birlikte Action Script deki java tabanlı kodlarla da Html'e hükmetmek oldukça keyifli bir hale gelmiş iken, 2007-2008 yıllarında Sevgili Dostum Hakan Esen ile proje ortaklıkları yürütmeye başladık. Adını 2H Tasarım koyduğumuz birliktelimiz ile uzun süre profesyonel olarak yaptığımız yazılımlar, web siteleri ile İstanbul başta olmaz üzere Türkiye'nin bir çok ilinde yeni insanlar, yeni firmalarla temasımız gelişti.

2012 yılında Türk Web Ajans'ı hayata geçirerek, Active Server Page kod kümesi ile çalışan, Photoshop ile fotoğraflar düzenleyen, HTML 5  ile sitelerini güçlendiren, Responsive (Esnek) tasarımlarla mobil, tablet ve bilgisayar uyumlu profesyonel web siteleri yapan bir web developer'a dönüştüm. Günümüzde her firmanın ihtiyacına yönelik* web tabanlı yazılımlara yapan, kendini geliştirmek için belirli periyotlarda ders çalışan, ve bu çalışmalar sırasında bazı hobilerini geliştiren bir yazılımcı olarak kendimi özetleyebilirim.

Müzik** şiir, amatör yazarlık***, kitap okuma, futbol, balık tutma, yüzme, botanik ve projeler üretme gibi hobilerin yanı sıra, Açev vakfından aldığım "Babalık Sertifikası" ile de tescilli 3 güzel kız çocuğu olan bir aile babasıyım.

 

  * Dış cephe mantolamacılar için senet yazılım programı, halı yıkamacılar için telefonla randevu sistemi, otogaz firmaları için teklif sistemi vb...
** Müzik : Klasik ve akustik gitar, kısa sap bağlama enstrümanlarını amatörce çalıyor, yeryüzündeki tüm melodileri dinlemeye çalışıyorum.
*** Sır Bankası Sır Bankası adlı romanının yazarıyım.

 

Türk web ajans hüseyin türk Garanti bankası hesap numarası
Garanti Bankası

İsim     : Sude TÜRK

IBAN : TR07 0006 2001 4720 0006 2961 98
 

 

 - Huseyin_Turk
Hüseyin TÜRK

 +90 (232) 231 02 64    -     (505) 374 80 73

twa @ 2012
Design by turkwebajans.com

Türk Reklam Ajans